srijeda, 14. lipnja 2017.

Šta treba da sadrži osnovni paket za izlazak iz kuće sa bebom? Šta ponijeti kad idete iz smještaja na ljetovanju ili u dužem putu?

Za  bilo koji izlazak iz kuće uvijek vam je potreban osnovni paket i torba u koju će vam stati sve što vam može zatrebati u šetnji s vašom bebom:



PAKET 1  (100m – 10km )

- pelene (par komada)
- krema
- vlažne maramice
- suhe maramice
- flašica vode/soka
- ako dojite, marama za dojenje

Šta ponijeti sa sobom za izlazak iz hotela/smještaja, kao i za sam put?

Za putovanja i izlete:
Kad god idete na putovanje sa bebom potrebno je da ponesete sa sobom potrepštine kako bi mogli da nahranite bebu, presvučete je i da je zabavite. Ovo vam je ček lista za izlazak iz hotela/smještaja, kao i za sam put. 

PAKET 2  (100m – 100km)

- Rezervne pelene – ponesite dva puta više nego što mislite da vam je potrebno.
- Vlažne maramice za bebu – odlične su za lice, ruke i guzu.
- Bebi krema protiv ojeda
- Podloga za presvlačenje ili nešto čisto što može lako da se sklopi, nešto kao mali peškir koji možete da koristite kao podlogu za presvlačenje bebe (mnoge torbe za bebe sadrže svoju podlogu za presvlačenje).
- Vreće za pelene ili plastične kese za iskorišćene (upotrebljene) pelene ili odjeću
- Oprema za hranjenje – ukoliko Vašu bebu hranite na flašicu pronaćićete gotove formule što je mnogo jednostavnije od pripreme hrane za bebu kod kuće i pakovanje u flašice. Transport spravljene formule je u redu ali samo oko sat vremena, ukoliko možete da je održite hladnom. Starijoj djeci je potrebna čaša sa poklopcem koja može potpuno da se zatvori. Ponesite dosta zdrave hrane, i nešto grickalica da zavarate dijete.
- Rezervna odjeća – pelene mogu da probiju, procure u najnezgodnijim trenucima i situacijama. Rezervna majca i džemper mogu biti veoma potrebni kada vaša beba prolije čašu soka od pomorandže na sebe ili ukoliko povrati. Ukoliko mislite da može doći do pogoršanja vremena ponesite rezervne čarape kao i rezervne pantalone, jer za vaše dijete nema ništa lepše nego kad skače po barama. 
- Rezervno piće – mlijeko, flašica vode ili sokić
- Šeširić i krema za sunčanje 
- Kolica ili kengur
- Zaštitni prekrivač za kišu za kolica – čak iako ne deluje da će padati kiša uvijek se desi da padne kada ne ponesete prekrivač. Zato ga uvijek nosite sa sobom.
- Pelene za kupanje ili kupaći kostim – ukoliko znate da će se Vaše dijete kupati u bazenu ili moru, najbolje bi bilo da ih ponesete sa sobom prije nego što krenete.
- Igračke – ponesite omiljenu zvečku i male igračke ali ništa glomazno, spakujte sve ono što vašoj bebi može da skrene pažnju na putu da ne bi bila nervozna i razdražljiva, a isto važi i za plažu.
- Ćebence ili pamučna pelena
- Prvu pomoć – ukoliko putujete na piknik, da ne govorimo o dužem putovanju, važno je da ponesete prvu pomoć u kojoj se nalazi antiseptička krema, flasteri, gaza, lijek protiv bolova (paracetamol ili ibuprofen) i krema koja će ublažiti svrab od ujeda komaraca i naravno broj izabranog pedijatra.

*Uvijek nosite sa sobom plastične kese za iskorišćene pelene




Šta spakovati u bebin prtljag za duže putovanje?

PAKET 3 (na duže od 3 dana, bez obzira na kilometre)
- adaptirano mlijeko, ukoliko ga beba koristi (ako vaša beba odbija druge formule bolje da ponesete dovoljno za cijeli put, jer je moguće da u lokalnoj apoteci nećete naći baš tu formulu koja vama treba)
- flašice i četku za čiščenje flašica
- sterilizator, ili tablete za sterilizaciju 
- portikle
- kesu za prljave pelene
- dovoljno pelena za jednokratnu upotrebu, pamučne pelene
- specijalne pelene za vodu, da beba ne bi kakila tu gde drugi plivaju 
- vlažne i papirne maramice
- bebi kremu protiv ojeda
- prvu pomoć
- dovoljno odjeće za bebu, pamučna za toplo ali i za hladno vrijeme,
- obuća 
- šeširići 
- pokrivač ili ćebe
- peškiri za bebu 
- prostirke za plažu 
- kozmetika (krema za sunčanje sa faktorom zaštite većim od 20, sapun, šampon, makazice, krema, četkica za zube) 
- kolica, najbolje kišobran
- kengur 
- ako nema u smeštaju gde ćete boraviti, ponesite i malu noćnu lampu, može vam zatrebati usred noći
- omiljeno ćebe ili igračku
- aparati i tablete protiv komaraca
- igračke

Šta spakovati u prtljag starije djece?
Ponesite sandalice, ali po plaži neka dijete šeta boso
- lagana hrana za put, voće i grickalice
- dosta tečnosti
- čaj od brusnice-odličnog ukusa, dobra preventiva protiv urinarnih infekcija, dovoljna je jedna šolja dnevno
- nekoliko flaša sa običnom vodom za umivanje i pranje ruku
- pribor za jelo, kašičice
- vlažne maramice
- dovoljno odjeće sa kratkim rukavima ali i poneki topliji komad - duge pantalone, duks i jakna
- ćebence
- šešir, kačket i naočare za sunce
- sandalice i patikice, preporučuju se sa anatomskim uloškom (po plaži neka dijete šeta boso) 
- kupaći kostim, mišiće za plivanje, lopte, igračke za plažu, slikovnice ili knjigu 
- bade mantil 

Related Posts:

  • JA SAM MAMA Budili su me, drmusali, povraćali po meni, voljeli i ućutkavali. Preplavljena sam, očarana, obuzeta ljubavlju i sluđena. Ali, ovakav život živim namjerno… Piše: Liza Džo BejkerPreopterećena sam, iscrpljena i preplašena… Read More
  • BEBAMA NE DAVATI SOKOVE, DJECI NAJVIŠE POLA ČAŠE DNEVNO, savjetuju pedijatri. Zašto? Roditelji vjerovatno nehotice djeci daju previše voćnih sokova, tvrde pedijatri. Američka pedijatrijska akademija objavila je nove smjernice za roditelje, prema kojima djeci mlađoj od godinu dana ne treba uopšte davati v… Read More
  • Rota virus Ovaj virus odgovoran je za 30% infekcija gastrointestinalnog sustava u dojenčadi i male djece. Nema lijeka koji će svladati ovaj virus, ali danas već postoji cjepivo za najteže oblike bolesti, odnosno najugroženije skupine d… Read More
  • Koliko minuta dojiti bebu???? Sat ima veoma značajnu ulogu u mnogim porodicama u kojima mame doje. Kada dobiju bebu, neki roditelji počinju da brinu o sljedećem: Koliko minuta treba dojiti bebu? Koliko vremena treba da prođe između hranjenja bebe? Kol… Read More
  • Kako do dojenja uz sistem za relaktaciju Sistem za relaktaciju predstavlja sredstvo odnosno predmet koji se najčešće koristi u situacijama kada se dijete koje se hrani flašicom, a prihvata povremeno i podoje, želi vratiti na isključivo dojenje. U situacij… Read More