utorak, 28. ožujka 2017.

Razlika između porodiljskog bolovanja i odmora (ne, porodiljsko nije odmor)

Nije meni teško udovoljiti. Ne trebaju mi skupi restorani, spa centri, luksuzan smještaj, da bih se osjećala kao da sam na pravom odmoru. Ali to što neki moje porodiljsko bolovanje nazivaju odmorom je tolika besmislica, da mi je ponekad stvarno teško da držim jezik za zubima.




     style="display:block"
     data-ad-client="ca-pub-3764311493977162"
     data-ad-slot="6473405334"
     data-ad-format="auto">


Ako ste iz sebe nedavno izbacili ljudsko biće koje od tog trenutka, pa narednih 12 mjeseci ne prestaje da plače i traži vašu pažnju, ne bi se smjelo dogoditi da se neko usudi da tih 12 mjeseci nazove ODMOROM.
Evo, da ne bi bilo više dileme, da razjasnimo jednom zauvijek u čemu je razlika između porodiljskog bolovanja i odmora:
1. San
Odmor: Prirodno buđenje uz sunce koje je već visoko na nebu i muža pored vas koji vam se smiješi, još uvijek sanjiv. Provodite lagano jutro planirajući ostatak dana.
Porodiljsko: Buđenje na svakih sat do tri sata kako biste nahranili bebu kaja u velikom broju slučajeva čak i nije gladna već samo traži mamu. Kad se ujutru pogledate u ogledalo, uplašite se sopstvenog odraza.


     style="display:block"
     data-ad-client="ca-pub-3764311493977162"
     data-ad-slot="6473405334"
     data-ad-format="auto">


2. Piće
Odmor: Šta god želim, koliko god želim.
Porodiljsko: Tri litre vode svakog dana kako bih bila u stanju da proizvedem dovoljnu količinu mlijeka i održim bebu u životu. Flaša me prati gdje god da krenem.
3. Društvo
Odmor: Voljeno biće ili gomila prijatelja koji samo razmišljaju kako da što više uživaju u danu.
Porodiljsko: Malo, bespomoćno biće kojem ste potrebni 24/7 i koje još nije svjesno svijeta oko sebe.
4. Scenario
Odmor: Šetaš okolo govoreći stvari poput: „Ne mogu da vjerujem da sam ovdje!”
Porodiljsko: Takođe šetaš okolo i govoriš „Ne mogu da vjerujem da sam (još) ovdje!”, ali ovog puta zato što već četiri dana niste izašli iz kuće i niste više sigurni da li napolju uopšte postoji svijet.

5. Tjelesne funkcije
Odmor: Brineš se samo o svojim. To je sve.
Porodiljsko: Brineš se o svojim koje ti sada zadaju mnogo više glavobolje. Pored toga, tu je i beba i njene tjelesne funkcije. Često ne zna kako da guta, vari ili kaki, a da to ne izazove probleme i suze i njoj i mami.
6. Emocije
Odmor: Samo osjećaj sreće, možda eventualno zaplačeš kad se približi kraju.
Porodiljsko: Vjerovatno ćeš u toku jednog dana bar deset puta promijeniti raspoloženje – od opšte euforije zbog nečeg što je beba uradila do potpunog očaja i suza, takođe zbog nečeg što je beba uradila. Muž će zabrinuto ići po kući za tobom pitajući se da li si dobro i da li ćeš ikad ponovo biti normalna.
7. Hrana
Odmor: Ukusna hrana i odlično piće. Tačka.
Porodiljsko: Jedeš s nogu, u kuhinji, ostatke koje pronađeš u frižideru ili ono što ostane od bebine kašice. I bojiš se da jedeš pola stvari koje si ranije jela, jer, šta ako bebi ne budu prijale kad ih dobije kroz mlijeko pa bude spavala još lošije nego inače.
Bebe su divne i za roditelje nema veće radosti od njihovog osmijeha. Imati bebu je ljepše nego biti na odmoru. Ali nije lakše i nije odmor! Da jednom za svagda to razjasnimo!
Izvor: Zelena ucionica

Related Posts:

  • Čuvanje majčinog mlijeka – kako ga pravilno skladištiti? Čuvanje majčinog mlijeka – kako ga pravilno skladištiti? temperatura vremenski period čuvanja Svježe izmlazano mlijeko zagrijana prostorija 27 – 32 °C 3 – 4 sata uobičajena sobna temperatura 16 – 36 °C 4 – 8 sati(p… Read More
  • Prijava novorođene djece Prijava novorođene djece(rok za prijavu novorođenčadi 30 dana od dana rođenja!) Ukoliko su djeca rođena na području FBiH ovo su najčešće potrebni dokumenti.Izmjenom Zakona o matičnim knjigama iz oktobra 201… Read More
  • Da li trudnice smiju da se sunčaju? Vrućina i izlaganje suncu mogu da škode trudnicama, isto kao i svim drugim ljudima. A, složićete se da ovo baš i nije najbolji period za bilo kakve rizike. Kako, dakle, treba da se ponašaju buduće mame, kada je ova tema u pi… Read More
  • Kako se pravilno hraniti u trudnoći? Koliki je značaj pravilne ishrane u trudnoći? Najbolje vrijeme da se počne sa zdravom ishranom je prije začeća – na taj način osiguraćete i sebi i svojoj bebi odličan start. Pravilna ishrana ima značajnog udijela… Read More
  • Divan video: Ovako vaša djeca poimaju svoj normalan dan s vama! Vrlo zanimljiv video ovih je dana postao jako aktuelan, iako je snimljen za Majčin dan, ali njegova je poruka, vjerujte nam, bezvremenska i namijenjena svakoj, baš svakoj mami. Jer ako po ničemu drugome - ovo je ta … Read More